Koçluk Söyleşilerimiz ve Paylaşım

Yaklaşık 2 ayda 1 yapmaya çalıştığımız Koçluk Söyleşilerimiz bizim için çok önemli. Koçlukla tanıştıktan yaklaşık bir kaç dakika sonra, bunun yayılması gereken bir şey olduğunu hissetmiştim. Benim kendimle ilgili deneyimlediklerimi, yaşadığım “hmm” ları, “hadi be!” leri başkaları da yaşasa dünya ne kadar güzel bir yer olurdu diye düşünmüştüm. Önceleri bu bencil bir istekti. Mesela “annem, babam, arkadaşlarım, sevgilim, tüm sevdiklerim daha da farkında, daha da ipleri ellerinde hayatlar yaşasaydı, benim için ne güzel olurdu!” hissi yoğundu.

Sonraları bu sokakta yürürken kulak misafiri olduğum kavgalar, somurtkan insanlar, şikayet edenler, öfke için yer arayanlar, hüzünlü gözler gördükçe değişti. Hepimiz, kendimiz dahil bir çok insan için “keşfedilmemiş topraklar” dık. O uçsuz bucaksız toprakların yalnızca ufacık bir kısmını görüyor, kendimizin, çeşitli kaynaklarımızın farkına varmadan yaşıyorduk.

Bu farkındalıkla birlikte, koçluğun ne olduğunu, nasıl bir kapı aralayabileceğini yayma misyonu edindim sanırım kendime. Yargısızlık ve güven ilişkisinin gücünü hissettiğimizde her birimizde nelerin mümkün olduğunu gözlerimle görmeye, duymaya, hissetmeye başladım. Dolayısıyla bu koçluk söyleşilerinin bir amacı, benim için insanlara o kapıyı göstermek. O kapıyı açmak isteyip istememeleri onların seçimi ama varlığını bilmeleri benim için önemli.

Son koçluk söyleşisi (16 Nisan) katılımcılarımızdan sevgili Ezgi’nin deneyimlerini paylaştığı yazıyı, ekte sizlere iletmek isterim. Farklı bir gözden, farklı bir kalemden koçluğa dair bakış… Ellerine sağlık Ezgi!

http://www.ezgifeda.com/kesfedilmemis-topraklar-kocluk-hakkinda-bildiklerim-bilmediklerime-karsi/

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s